Lawendowe dekoracje do domu

Autor: Renata Bułkszas Nowak W: Dekoracje wnętrz Włącz: Comment: 0 Hit: 3040

Lawendowe dekoracje Renaty Bułkszas Nowak -GrafikiObrazy.pl

Szklane zawieszki z motywem lawendy malowane przez Renatę Bułkszas Nowak

Nie znam nikogo, kto na hasło lawenda by ciepło nie zareagował. Fioletowa lawenda jednym kojarzy się z podróżą a innym z kuchnią. Są cudowne domy, w których mieszka lawenda a dokładnie królują lawendowe dekoracje. Za sprawą nieograniczonej fantazji gospodarzy znaleźć można lawendę na obrazach, plakatach, grafikach. Lawenda jest praktycznie na wszystkim, na poduszkach, zasłonkach, ręcznie malowanych meblach i we wszystkim, w herbacie czy też ciasteczkach. Dla mnie lawenda to najpiękniejszy fragment w moim ogrodzie, pieczenie ciasta, długie godziny spędzane na malowaniu szkła, talerzyków z tą rośliną a przede wszystkim kochany przeze mnie temat obrazów, plakatów i grafik, które znajdą Państwo w kategoii Obrazy lawenda w grafikiobrazy.pl.

Lawendowe dekoracje ręcznie malowane -GrafikiObrazy.pl

Dekoracja lawendowa szklana do powieszenia prze wejściu lub w oknie, autor -Renata Bułkszas Nowak

Zdarza się i to całkiem często, że lawendowy stroik na drzwiach wejściowych wita już na progu. Jest zapowiedzią magii, ciepłego przyjęcia i zaproszeniem, by wejść. Ta kompozycja lawendowa to najczęściej samodzielnie zapleciony wianek a innym razem mały bukiecik w pojemniku, który łatwo mocuje się obok kołatki. Ja proponuje dzisiaj szklane zawieszki ze stylizowanymi gałązkami lawendy. Wykonuję je ręcznie. Wycinam szkło na określony wymiar, nawiercam otwór, bo to przecież zawieszka, i nanoszę rośliny motyw, malując specjalnymi szklarskimi farbami. Po tym zabiegu szklane obrazki z lawendą trafiają do pieca szklarskiego na wiele godzin i wygrzewają się niczym lawenda w słońcu, w temperaturze 820 stopni. Po wyjęciu szkło ma przetopione krawędzie, a motyw wnika w strukturę szkła. Dzięki temu moje szklane dekoracje lawendowe mogą swobodnie poruszać się na wietrze i nie straszy ich deszcz lub letnia burza.

Lawendowe dekoracje, obrazy, grafiki -GrafikiObrazy.pl

Szklana ozdoba z lawendą do zawieszenia lub postawienia, autor -Renata Bułkszas Nowak

Oczywiście szklane zawieszki witające gości to tylko artystyczny wstęp. Żadne spotkanie z przyjaciółmi nie może się odbyć bez wspólnego pałaszowania ciasta. I dlatego raz na jakiś czas wykonuje szklane patery na ciasto z motywem lawendy i talerzyki deserowe do serwowania przysmaków.

Dekoracje lawendowe -GrafikiObrazy.pl

Talerz szklany z motywem lawendy, autor -Renata Bułkszas Nowak

Nie wiem, czy wiedzą Państwo jak smakuje kawałek ciasta z fioletowymi płatkami i jak pachnie, gdy go się poda na lawendowym talerzyku ręcznie malowanym.

Lawendowe dekoracje do domu -GrafikiObrazy.pl

Komplet talerzyków szklanych ręcznie wykonanych z moywem kwitnącej lawendy, autor -Renata Bułkszas Nowak

Grube szkło topione w technice fusingu niczym nie przypomina masowej produkcji. Nie ma dwóch identycznych talerzyków na świecie!. Każdy z ich ma indywidualne cechy. Motyw lawendy jest zawsze obecny, ale każdy talerzyk to kolejny mały wyjątkowy, niepowtarzalny obrazek. Dodatkowo szkło podczas wypału przybiera nie do końca kontrolowany kształt. Uwielbiam te lekko powypaczane, zawsze szlachetne w formie użytkowe dekoracje. Postawione na rustykalnym, lnianym obrusie wykończonym haftem krzyżykowym, koniecznie z akcentem prowansalskiej lawendy, prezentują się elegancko i stylowo.

Dekoracje ścienne obrazy lawenda - GrafikiObrazy.pl

grafikiobrazy.pl, obraz lub plakat Lawenda dla Edgara Degasa Renaty Bułkszas Nowak

Czas na słów kilka o grafikach lawenda. Wszyscy chyba kochamy obrazy z lawendą i plakaty porozwieszane na ścianach w prowansalskim domu lub na wsi, urządzonym w duchu tradycji i z szacunkiem do poprzednich pokoleń. Domy z duszą przyciągają historią i ciepłym, rustykalnym wystrojem. Obrazy z lawendą i plakaty lawendowe współgrają z atmosferą rodzinnych spotkań, długich rozmów przy obiedzie lub podwieczorku. Są także częścią naszego wyobrażenia o życiu idealnym, spokojnym, pozbawionym stresu. Mnie również pociąga zapach lawendy, olejek lawendowy dodany do kąpieli. Wróćmy jednak do grafik.

Dekoracje ścienne obrazy plakaty lawenda -GrafikiObrazy.pl

grafikiobrazy.pl, obraz lub plakat Lawenda dla Renoira Renaty Bułkszas Nowak

Maluję ręcznie grafiki cyfrowe z urzekającą mnie lawendą i staram się pokazać mój zachwyt. Każda grafika z lawendą to mój artystyczny ukłon składany naturze. Cieszę się jak dziecko, kiedy na czystej wirtualnej kartce rozkwita lawenda. Pozwalam jej rozrastać się i stopniowo wypełniać przestrzeń. Malowanie lawendy różne jest od tworzenia obrazów z różą czy też storczykiem. Tu dążę do pokazania naturalnej prostoty i skromności rośliny, która jest wrażliwa na wiatr, deszcz i kocha słońce, dotyk ludzkiej ręki. Moje grafiki cyfrowe z lawendą drukuję na płótnie bawełnianym lub papierze i oferuję w internetowej galerii grafikiobrazy.pl. Mam nadzieję, że tworzone w ten sposób obrazy na płótnie lawenda i plakaty lawenda, które trafią do Państwa, będą cieszyły serce i oczy. W pociągnięciach pędzla, w stworzonej kompozycji i stylizacji jestem ja.

Obrazy lawendai plakaty -GrafikiObrazy.plgrafikiobrazy.pl, obraz 3-częściowy na ścianę lub plakat 3-częściowy na ścianę Tryptyk lawenda

Zapraszam serdecznie do internetowej galerii z moimi obrazami, grafikami, plakatami z motywem lawendy.

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password