Obrazy marynistyczne nowoczesne, grafiki, plakaty • GRAFIKIOBRAZY.PL

Obrazy marynistyczne

 Obrazy marynistyczne, grafiki morskie, plakaty marynistyczne zgromadzone w tej kolekcji pozwolą wszystkim wypocząć w salonie i zrelaksować się w sypialni. Obrazy z motywem morza pasują do wielu aranżacji. Obrazy marynistyczne nowoczesne urzekają bogatą kolorystyką, malarskimi i graficznymi pociągnięciami, które przywołują widok morskich fal.

Wystrój marynistyczny

Osoby zafascynowane morzem sięgają przy urządzaniu mieszkania, apartamentu po styl marynistyczny. Najlepiej prezentuje się gdy dom jest w nadmorskiej okolicy. Wówczas aranżacja wygląda naturalnie. Dekoracje do wnętrza marynistycznego bazują na skojarzeniach, stąd liczne muszle na półkach, suszone wodorosty w kompozycjach i obrazy z motywem wody, morza. Te ostatnie cieszą się największą popularnością. Polecamy obrazy marynistyczne z zachodem słońca i widokiem spokojnego morza. Pozwolą się zrelaksować i nabrać dystansu.

Wnętrze w stylu marynistycznym buduje głównie kolor, sugestywne zestawienie i odpowiednia dekoracja. Dominuje śnieżna biel w połączeniu z różnymi odcieniami niebieskiego - od mocnego granatu, petrolu, przez błękit, po delikatny turkus. Barwy mogą być nasycone ale częściej są "sprane", jak po kilku praniach i wypalone słońcem. Ważnym kolorem jest piaskowa żółć, zieleń jak na wodorostach i brąz nawiązujący do drewna. Mocnym akcentem jest czerwień nawiązująca do raf koralowych. Podstawowym motywem są marynarskie pasy.

Marynistyka, początki stylu marynistycznego

Styl marynistyczny jest obecny we wnętrzarstwie i w ubiorze. Początki stylu związane są z modą i królową Wiktorią, która na wycieczkę statkiem ubrała czteroletniego księcia Edwarda w marynarski mundurek. Stylizacja się przyjęła i w latach 20. i 30. dzieci i osoby dorosłe spacerowały po plaży w ubraniach z marynarską stylizacją. Nadmorski styl wkrótce pojawił się we wnętrzach. Przetarte drewniane płótna, wyblakłe od słońca i wiatru tkaniny, leżaki, bibeloty obecne w domkach na plaży zaczęto przenosić do domów w mieście.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password