Pop art obrazy i grafiki pop art • GRAFIKIOBRAZY.PL

Obrazy pop art

 Kolekcj Obrazy pop art naładowana jest pozytywną energią. Pełna dynamicznych kolorów, kontrastów, ostrych podziałów, nietuzinkowych form pulsuje życiem i przyciąga uwagę. Obrazy w stylistyce pop, plakaty pop art balansują na granicy kiczu i sztuki. Nie są uniwersalne ale łatwe w odbiorze.

Pop art, sztuka popularna rozwinęła się w latach 60. w Londynie i Nowym Yorku. Od początku ilustrowała konsumpcyjny charakter cywilizacji. Czerpała z surrealizmu, dadaizmu. Sztuka pop to przede wszystkim sztuka przedmiotu. To próba zamanifestowania, że człowiek jest w niewoli rzeczy, posiadania i cywilizacji. Do rangi sztuki zostają podniesione przedmioty użytkowe, opakowania, komiksy, manekiny, konfekcja, samochody, rozmaite wydarzenia polityczne, sceny erotyczne, wnętrza mieszkalne itd.

Wnętrze styl pop art

Wnętrza w stylu pop art są nasycone mocnym, intensywnym kolorem i kontrastem. Aranżacja podkreśla przemysłowe wzornictwo. Króluje  sztuczne tworzywo, plastik, agresywny kolor i odważne dodatki inspirowane kulturą masową. Kolorowe plakaty oparte na komiksach, obrazy z Marilyn Monroe i Audrey Hepburn w pełnej gamie kolorystycznej są podstawą wystroju. Aranżacja jest bardzo dynamiczna i ekspresyjna. Wybór takiej stylizacji musi być świadomy. W innym wypadku wnętrze nas może przytłoczyć. Warto przemyśleć ilość kolorów i wzorów. Nie trzeba zrealizować wszystkich założeń stylu i to w dosłowny sposób. Próba wyważenia będzie idealnym rozwiązaniem. Niewątpliwie jest to styl dla pozytywnie zakręconych!

Jeżeli jesteś pozytywnie zakręcona to we wnętrzu urządzonym w stylu pop art będziesz czuć się jak w domu! Nie jest to styl wnętrzarski dla każdego. Oparty na sporej dawce energii płynącej z bogatej kolorystyki elementów może zdominować przestrzeń. By tak się nie stało trzeba aranżację odpowiednio wyważyć, przemyśleć. Najlepiej jest zdecydować by to grafiki, plakaty i obrazy były w stylistyce pop a tzw. bazę warto utrzymać w ryzach kolorystycznych. Unikniemy chaosu a obrazy w stylu pop art zbudują odpowiedni klimat.

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password