Pop art obrazy - kolorowe grafiki w stylu pop art • GRAFIKIOBRAZY.PL

Obrazy pop art

 Kolekcj Obrazy pop art naładowana jest pozytywną energią. Pełna dynamicznych kolorów, kontrastów, ostrych podziałów, nietuzinkowych form pulsuje życiem i przyciąga uwagę. Obrazy w stylistyce pop, plakaty pop art balansują na granicy kiczu i sztuki. Nie są uniwersalne ale łatwe w odbiorze.

Pop art, sztuka popularna rozwinęła się w latach 60. w Londynie i Nowym Yorku. Od początku ilustrowała konsumpcyjny charakter cywilizacji. Czerpała z surrealizmu, dadaizmu. Sztuka pop to przede wszystkim sztuka przedmiotu. To próba zamanifestowania, że człowiek jest w niewoli rzeczy, posiadania i cywilizacji. Do rangi sztuki zostają podniesione przedmioty użytkowe, opakowania, komiksy, manekiny, konfekcja, samochody, rozmaite wydarzenia polityczne, sceny erotyczne, wnętrza mieszkalne itd.

Wnętrze styl pop art

Wnętrza w stylu pop art są nasycone mocnym, intensywnym kolorem i kontrastem. Aranżacja podkreśla przemysłowe wzornictwo. Króluje  sztuczne tworzywo, plastik, agresywny kolor i odważne dodatki inspirowane kulturą masową. Kolorowe plakaty oparte na komiksach, obrazy z Marilyn Monroe i Audrey Hepburn w pełnej gamie kolorystycznej są podstawą wystroju. Aranżacja jest bardzo dynamiczna i ekspresyjna. Wybór takiej stylizacji musi być świadomy. W innym wypadku wnętrze nas może przytłoczyć. Warto przemyśleć ilość kolorów i wzorów. Nie trzeba zrealizować wszystkich założeń stylu i to w dosłowny sposób. Próba wyważenia będzie idealnym rozwiązaniem. Niewątpliwie jest to styl dla pozytywnie zakręconych!

Jeżeli jesteś pozytywnie zakręcona to we wnętrzu urządzonym w stylu pop art będziesz czuć się jak w domu! Nie jest to styl wnętrzarski dla każdego. Oparty na sporej dawce energii płynącej z bogatej kolorystyki elementów może zdominować przestrzeń. By tak się nie stało trzeba aranżację odpowiednio wyważyć, przemyśleć. Najlepiej jest zdecydować by to grafiki, plakaty i obrazy były w stylistyce pop a tzw. bazę warto utrzymać w ryzach kolorystycznych. Unikniemy chaosu a obrazy w stylu pop art zbudują odpowiedni klimat.

Jest 58 produktów.

Pokazano 1-15 z 58 pozycji

Aktywne filtry

Street art

Od 139,00 zł
Autor: Renata Bułkszas Nowak Grafika na ścianę Street art  (2019) przedstawia parę designerskich, modnych szpilek Jimmy Choo, które są...

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password