Plakaty w ramie

Autor: Leszek Nowak W: Dekoracje wnętrz Włącz: Comment: 0 Hit: 1322

grafikiobrazy.pl  plakat w ramie Grafika abstrakcja

Plakaty w ramie - czy to dobry pomysł dla nowoczesnych wnętrz?

Nowoczesne plakaty w ramie

Niedawno stworzyliśmy taką kategorię i już wypełniliśmy ją  obszerną ofertą - plakaty na ścianę, blisko 300 wzorów a  każdego tygodnia dodajemy przynajmniej jeden kolejny nowoczesny plakat. Gotowe do powieszenia plakaty  w ramie aluminiowej. Smukła, o szerokości 10 mm, minimalistyczna rama aluminiowa w nowoczesnych kolorach czarnym, srebrnym lub złotym  doskonale współgra z formą plakatu.

plakat w ramie do salonu

grafikiobrazy.pl, plakat w ramie aluminiowej Marilyn Monroe

Wracając do pytania zadanego w tytule, intuicyjnie odpowiemy tak i rzeczywiście codzienne wybory osób dekorujących swoje nowe mieszkania,  apartament czy domy to potwierdzają, najczęściej wybierają nowoczesne plakaty, często zestawy plakatów. Jakie przyczyny stoją za takim wyborem ? To bardzo ciekawe samo w sobie pytanie, ale dla nas nawet ważniejsze, bo odpowiedź być może trochę pomoże nam w dokonaniu lepszych wyborów, a przynajmniej w uświadomieniu sobie, dlaczego takich wyborów jako klienci dokonujemy.

Moim zdaniem jest co najmniej kilka przyczyn. Przyczyna pierwsza, tempo życia przyśpieszyło w ostatnich dwóch dekadach, coraz więcej ludzi mieszka w miastach i to miasta są postrzegane jako elitotwórcze, obecny w kanonie polskiej literatury dworek szlachecki jako ośrodek koncentrujący życie kulturalne jest już obecny tylko w literaturze, elitotwórcze stały się wyłącznie duże aglomeracje z szansą awansu osobistego i finansowego, ale też wymuszające bardzo szybkie tempo życia. To te szybkie tempo wymusza na nas wybieranie rozwiązań prostych, minimalistycznych, ale bardzo funkcjonalnych. Dlatego dominacja w aranżacjach wnętrz stylu skandynawskiego, nowoczesnego i minimalistycznego. Takie jest wzornictwo sprzętów kuchennych i wymarzonych eksluzywnych drogich kuchni. Pędząc w pracy i w mieście, w domu szukamy prostoty i funkcjonalności, to niesie nam odpoczynek. Stąd popularność czerni i bieli, szkła, aluminium i błysku stali nierdzewnej na ścianach delikatne szarości. Cóż do takiego wnętrza będzie pasować na ścianie, raczej nie olejny obraz w grubej bogato zdobionej złotej ramie tylko właśnie nowoczesny plakat, minimalistyczny w kolorystyce w prostej, ascetycznej ramie aluminiowej. 

Plakat w ramie

plakat w ramie

grafikiobrazy.pl plakat w ramie Abstrakcja grafitowa

No dobrze, ktoś zauważy, ale przecież to już przeszłość, teraz gazety wnętrzarskie już nie pokazują czarno-białych wnętrz. Teraz króluje glamour i shabby chic, złoto i srebro i połysk. Oczywiście tak jest, ale po pierwsze dzieje się to na poziomie dodatków, wnętrza nadal pozostają ascetyczne, minimalistyczne i funkcjonalne, nawet w rezydencjach za miliony euro nadal królują wielkie zimne przeszklenia, aluminium, szlifowany beton czy szare kwarcytowe spieki w cenie cudownych ciepłych włoskich różowych marmurów. Złoto, srebro i połysk ogranicza się do luster, ram obrazów i innych dodatków, nawet kanapy na tarasie portugalskich rezydencji nadal są ze stali nierdzewnej i szarej tkaniny, a nie ciepłej wikliny, rattanu, teaku i słonecznych pomarańczowych poduszek, nie poduszki są w zimne zielone liście, palmy.

Przyczyna druga. Czy zauważyliście Państwo, że dachy nowo budowanych domów już nie są w kolorze ceglanym, a okna nie są już w kolorze teaku, mahoniu lub dębu, teraz wszystkie nowe domy mają dachy grafitowe lub czarne, a okna są w kolorze ciemnoszarym, tak dokładnie takim, jaki dominuje w fasadach aluminiowych. Tylko na południu Polski jeszcze zamawiane są kolory z czasów Franciszka Józefa, ale reszta Polski już ma dachy i okna ciemnoszare. Wszyscy przypisaliśmy się do Europy Północnej i jej kolorystyki. Nie wiem, dlaczego tak się stało, czy to styl właśnie nowoczesny styl wielkich aglomeracji został przeniesiony do podmiejskich i całkiem poza miejskich domów, czy też faktycznie poczuliśmy się (zgodnie z prawdą) ciężko pracującą północną Europą, a nie południowym dolce vita czy też zadziałały inne mechanizmy, zmiana stała się faktem i takie też stały się nasze wybory dotyczące wystroju naszych domowych przestrzeni, wybraliśmy styl nowoczesny z ascetyczną kolorystyką, dlatego forma plakatu, forma minimalistycznej prostej ramy aluminiowej dla plakatu jest najczęściej wybierana.

Oczywiście dochodzą nowe akcenty, złoto, srebro i połysk w dodatkach, o czym już wspomniałem w tym tekście, dlatego już niedługo również i u nas pojawią się te propozycje. Proszę zaglądać do naszej galerii, to już całkiem niedługo.

Komentarze

Brak komentarzy na ten moment!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password