Obrazy abstrakcyjne do  wystroju salonu, sypialni i nowoczesnego biura i lokalu publicznego • grafikiobrazy.pl

Obrazy abstrakcyjne

Sklep z obrazami grafikiobrazy.pl przedstawia abstrakcyjne prace, wieloznaczne, nieoczywiste i unikatowe artysty plastyk Renaty Bułkszas Nowak. Jedne obrazy pozostają formalne w swej minimalistycznej estetyce, inne są interpretacją rzeczywistości, skutkiem filtracji przez wyobraźnię artysty. Mamy często syntetyczne, geometryczne obrazy, które proponujemy jako druki głównie na płótnie i szkle.

Sprawdzą się w wielu wnętrzach, niezależnie od pomysłu na ich ekspozycję. Aranżacja zawsze dodaje do abstrakcji pewien unikalny pierwiastek, tworzy świeży kontekst. W bogatej ofercie proponujemy obrazy abstrakcyjne, które w pomieszczeniach będą pretekstem do refleksji.

Malarstwo abstrakcyjne

Abstrakcja zajmuje szczególne miejsce w sztuce i ma wielu zwolenników. Otwarta jest na szerokie pole interpretacji. Obrazy abstrakcyjne dyskryminują sam temat i przedmiot. Jednym abstrakcyjna kompozycja kojarzy się z jakimś wspomnieniem, u drugich wywołuje jakiś nastrój. Czasami interpretację sugeruje sugestywny tytuł nadany przez artystę. Sztuka abstrakcyjna generalnie najbliższa jest muzyce. W oby przypadkach temat pokazywany jest nie wprost, wykorzystuje środki wyrazu, rytm, kolor, kontrast, powtórzenia, walor, gradację i wiele innych. Ukształtowały się dwa nurty:

  • Abstrakcja geometryczna - wywodzi się z kubizmu i nie inspiruje się naturą(np. konstruktywizm, op-art, minimal art)
  • Abstrakcja niegeometryczna - zapis stanów emocjonalnych artysty(np. informel lub też ekspresjonizm abstrakcyjny, color field painting)

Za początek umowny abstrakcji przyjmuje się rok 1910. Wassily Kandinsky, ojciec współczesnej sztuki abstrakcyjnej, szuka w tym czasie relacji między dźwiękiem a barwą i dochodzi do wniosku, że obraz może przemawiać poprzez ekspresję samych tylko linii, form i barw. Maluje obraz bez tytułu, który jest nazywany "Pierwszą abstrakcją", "Pierwszym dziełem abstrakcyjnym" lub "Akwarela abstrakcyjną".

Obraz abstrakcja we wnętrzu

Abstrakcyjne prace są znakomitym elementem wystroju. Pasują do nowoczesnych apartamentów i mieszkań urządzonych z w stylu etnicznym, boho, industrialnym czy loft. Obrazy abstrakcyjne stanowią awangardową dekorację do biur, eleganckich gabinetów, salonów spa i restauracji. Zawieszone w pomieszczeniu tworzą oazę nowoczesnego stylu. Każdy obraz abstrakcja ma wieloznaczną treść, która nadpisuje się przy odbiorze. Możliwość swobodnej interpretacji sprawia, że  abstrakcyjne obraz są chętnie wybierane do aranżacji prywatnych i wnętrz usługowych.

Obrazy abstrakcyjne do salonu

Salon jest idealnym miejscem do ekspozycji obrazu abstrakcyjnego. Zwykle jest dobrze oświetlony. Światło jest kluczem dobrej aranżacji i wydobywa dekoracyjność obrazu. Obrazy abstrakcyjne mają większą siłę działania przy dużych formatach. Wymaga to miejsca, które zwykle łatwo znajdziemy w salonie. Podstawową siłą i zaletą obrazów abstrakcyjnych jest fakt, że wpisują się w salon, urządzony w każdym stylu. Jeżeli lubimy przebywać w przytulnych wnętrzach, bo tu czujemy się najlepiej, dobrze odpoczywamy, to abstrakcyjny obraz zachęci do refleksji i podróży w wyobraźnię. Odpowiednie będą abstrakcje w stonowanej kolorystyce, pozbawione mocnych akcentów. Osoby lubiące  przestrzeń nowoczesną, dobrą na przyjęcie znajomych, którą chcą się nią pochwalić przed znajomymi, zadowolą się obrazami abstrakcyjnymi, ze względu na ich reprezentacyjny charakter i uniwersalny przekaz. Malarstwo abstrakcyjne w salonie doskonale balansuje pomiędzy oczekiwaniami mieszkańców i gości otwierając przestrzeń polemiki.

Opinia eksperta:

Obrazy abstrakcyjne mają wewnętrzną konstrukcję i odrzucają dosłowną figuratywność. To układ linii, plam, kierunku linii, piony i poziomy. Abstrakcja istniała w sztuce od zawsze. Wystarczy wspomnieć paleolityczne amulety czy rysunki w jaskini Lascaux i Altamirze. Abstrakcjonizm obserwujemy we wszystkich kulturach świata, choćby w licznych ornamentach, zdobieniach. Jest z rasą ludzką od zawsze i stanowi nasze dziedzictwo. To co dzisiaj postrzegamy jako nowoczesne jest nam znane od bardzo dawna i dlatego jak sądzę tak łatwo obrazy abstrakcyjne znajdują sobie miejsce w naszych domach, sercach i umiemy wszyscy odczytywać ich treść.

Jest 101 produktów.

Pokazano 1-15 z 101 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password