Obrazy religijne - Łaskami słynący obraz Boga Ojca

Łaskami słynący obraz Boga Ojca

129,00 zł
Brutto 5 dni od momentu opłacenia

W kaplicy na terenie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Przewlekle Chorych przy ulicy Wesołej 45 w Kielcach znajduje się łaskami słynący obraz Boga Ojca, podarowany w 1960 roku Zgromadzeniu Sługi Jezusa przez Anastazego Rogowskiego, który mieszkał u sióstr do śmierci. W kaplicy jest codziennie celebrowana Msza św.: w dni powszednie o godz. 6.55, w niedziele i święta o godz. 7.30. Dodatkowo w każdy poniedziałek odprawiana jest nowenna do Boga Ojca w powierzonych intencjach (więcej na stronie Zgromadzenie Sług Jezusa).

Słynny obraz religijny drukujemy tuszami lateksowymi (ekologicznymi) na włoskim płótnie bawełnianym z satynowym połyskiem i naciągamy na malarskie krosno (rama wewnętrzna), boki zadrukowujemy, nie wymaga dodatkowej oprawy.

Wybierz rodzaj produktu
Wybierz rozmiar
Ilość

  Obrazy: ekologiczne tusze lateksowe, markowe bawełniane płótno renomowany holenderski producent

Piękny satynowy połysk płótna o gramaturze 380 g. Obrazy i plakaty w ramie są gotowe do powieszenia

  Plakaty są drukowane w jakości GICLEE: rozdzielczość 2400dpi 12 tuszy pigmentowych dających idealne

odwzorowanie koloru o trwałości do 200 lat. Standard GICLEE jest standardem dla muzeów i galerii.

  Realizacja: 7 dni roboczych

Wysyłka za granicę jest możliwa do wybranych krajów UE. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

  Kontakt: e-mail renata.bulkszas@gmail.com, tel. 510 203 579

Urlop od 17.07.2024 -14.08.2024. Prosimy o składanie zamówień do 16.07.2024.

Wizerunek Boga Ojca trzymającego w lewej ręce berło i kulę ziemską i z ręką prawą w geście błogosławieństwa ma ponad 150 lat.

Historia obrazu ma bezpośredni związek z rodziną darczyńcy Anastazego Rogowskiego. Jego ojciec Antoni miał sen, który powtórzył się trzykrotnie, w nim Starzec uporczywie go prosi, by wykupił Jego portret od Żyda. Ostatniej nocy, za namową żony zapytał, od jakiego Żyda miałby wykupić obraz. Starzec wymienił jego nazwisko i wskazał na miejsce jego przebywania. Antoni postanowił spełnić prośbę i odnalazł obraz pokryty kurzem i pleśnią, gdy tę usunął, zobaczył portret Boga Ojca. Wykupił obraz i zabrał go do domu. W latach 1880-1882, gdy ciężko zachorował i był umierający, ponownie przyśnił mu się Starzec, który orzekł, że przyszedł po niego. Antoni poprosił, by mógł pozostać, bo ma gromadkę małych dzieci do wychowania. Bóg go wysłuchał i Antoni, który nie jadł już bardzo długo, był nieprzytomny, po spotkaniu odezwał się do żony, prosząc o posiłek. Po trzech dniach, gdy wstał i szedł do innego pokoju, nagle padł na kolana i rzekł: „To jest Starzec, z którym rozmawiałem” i wskazał na obraz Boga Ojca. Od tej pory ci, którzy modlili się, przy tym wizerunku doznawali łask, uzdrowień.

Więcej szczegółów o losie obrazu przeczytasz tutaj.

02889
2093-09-06

Inni kupili również

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password