Obrazy religijne - Obraz na ścianę - Matka Boska Różańcowa

Obraz na ścianę - Matka Boska Różańcowa

129,00 zł
Brutto 5 dni od momentu opłacenia

Obraz (XX wiek), w którym Matka Boska przekazuje różaniec św. Dominikowi, założycielowi zakonu dominikanów pochodzi z kościoła w Mucharzu. Scena nawiązuje do treści legendy, według której w 1212 roku na wyspie Albi, w klasztorze Prouille św. Dominikowi ukazała się Matka Boska i podarowała mu różaniec oraz zachęciła go do odmawiania modlitwy na cześć tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych jej życia.  Warto pamiętać, że pierwsze bractwo różańcowe powstało przy klasztorze dominikańskim w Kolonii w końcu XV wieku, a św. Dominika uznano po latach za pierwszego krzewiciela różańca maryjnego.

Obraz z przedstawieniem Matki Boskiej Różańcowej ze św. Dominikiem, gdzie Matka Boska z Dzieciątkiem spogląda w dół, na świętego i prawą ręką podaje różaniec, lewą przytrzymuje malutkiego Jezusa. Jest ubrana w czerwoną suknię o rękawach zwężających się poniżej łokcia, niebieski, podbity złotem płaszcz oraz biały welon zarzucony na głowę. Dzieciątko prawą rękę unosi w geście błogosławieństwa, lewą wyciąga w stronę świętego. Ma owalną twarz o pogodnym wyrazie otoczoną jasnymi loczkami. Święty Dominik klęczy na kolanie, jest ubrany w habit dominikański. W lewym, dolnym rogu kompozycji siedzi trzymające bukiet róż putto, które spogląda na rozgrywającą się powyżej scenę. W prawym górnym rogu unoszą się na tle chmury dwie uskrzydlone główki anielskie. Tło wypełniają skłębione obłoki, między którymi widoczne są fragmenty niebieskiego nieba.

Wybierz rodzaj produktu
Wybierz rozmiar
Ilość

  Obrazy drukujemy ekologicznymi tuszami lateksowymi na bawełnianym płótnie z satynowym połyskiem.

Obraz drukowane i plakaty w ramie są gotowe do powieszenia. Grafiki wymagają samodzielnej oprawy.

  Plakaty są drukowane w jakości GICLEE: rozdzielczość 2400dpi 12 tuszy pigmentowych dających idealne

odwzorowanie koloru o trwałości do 200 lat. Standard GICLEE jest standardem dla muzeów i galerii.

  Realizacja: 7 dni roboczych

Wysyłka za granicę jest możliwa do wybranych krajów UE. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

  Kontakt: e-mail renata.bulkszas@gmail.com, tel. 510 203 579

Zamówienia można składać także telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości, pytań.

Obrazy religijne, sakralne odpowiadają na potrzeby serc, dusz tęskniących za Bogiem, szukających łaski, ukojenia, pokoju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obrazów sakralnych. Wybierz obraz religijny, który dotknie serca i poprowadzi do modlitwy.

02856

Opis

CZAS REALIZACJI
Obrazy, plakaty wysyłamy w 7 dni roboczych. W okresie świątecznym czas może zostać wydłużony.
Rodzaj produktu
• Obraz na płótnie bawełnianym canvas najwyższej jakości o wysokiej gramaturze 360 g/m2 z satynowym połyskiem. Płótno naciągnięte jest na sosnową ramę. W dużych rozmiarach jest dodatkowa poprzeczka. Boki są starannie zadrukowane. Nie wymaga oprawy.

Inni kupili również

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password