Obrazy religijne - Obraz na ścianę - Matka Boska Różańcowa

Obraz na ścianę - Matka Boska Różańcowa

129,00 zł
Brutto 5 dni od momentu opłacenia

Obraz (XX wiek), w którym Matka Boska przekazuje różaniec św. Dominikowi, założycielowi zakonu dominikanów pochodzi z kościoła w Mucharzu. Scena nawiązuje do treści legendy, według której w 1212 roku na wyspie Albi, w klasztorze Prouille św. Dominikowi ukazała się Matka Boska i podarowała mu różaniec oraz zachęciła go do odmawiania modlitwy na cześć tajemnic radosnych, bolesnych i chwalebnych jej życia.  Warto pamiętać, że pierwsze bractwo różańcowe powstało przy klasztorze dominikańskim w Kolonii w końcu XV wieku, a św. Dominika uznano po latach za pierwszego krzewiciela różańca maryjnego.

Obraz z przedstawieniem Matki Boskiej Różańcowej ze św. Dominikiem, gdzie Matka Boska z Dzieciątkiem spogląda w dół, na świętego i prawą ręką podaje różaniec, lewą przytrzymuje malutkiego Jezusa. Jest ubrana w czerwoną suknię o rękawach zwężających się poniżej łokcia, niebieski, podbity złotem płaszcz oraz biały welon zarzucony na głowę. Dzieciątko prawą rękę unosi w geście błogosławieństwa, lewą wyciąga w stronę świętego. Ma owalną twarz o pogodnym wyrazie otoczoną jasnymi loczkami. Święty Dominik klęczy na kolanie, jest ubrany w habit dominikański. W lewym, dolnym rogu kompozycji siedzi trzymające bukiet róż putto, które spogląda na rozgrywającą się powyżej scenę. W prawym górnym rogu unoszą się na tle chmury dwie uskrzydlone główki anielskie. Tło wypełniają skłębione obłoki, między którymi widoczne są fragmenty niebieskiego nieba.

Wybierz rodzaj produktu
Wybierz rozmiar
Ilość

  Obrazy: ekologiczne tusze lateksowe, markowe bawełniane płótno renomowany holenderski producent

Piękny satynowy połysk płótna o gramaturze 380 g. Obrazy i plakaty w ramie są gotowe do powieszenia

  Plakaty są drukowane w jakości GICLEE: rozdzielczość 2400dpi 12 tuszy pigmentowych dających idealne

odwzorowanie koloru o trwałości do 200 lat. Standard GICLEE jest standardem dla muzeów i galerii.

  Realizacja: 7 dni roboczych

Wysyłka za granicę jest możliwa do wybranych krajów UE. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

  Kontakt: e-mail renata.bulkszas@gmail.com, tel. 510 203 579

Zamówienia można składać także telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości, pytań.

Obrazy religijne, sakralne odpowiadają na potrzeby serc, dusz tęskniących za Bogiem, szukających łaski, ukojenia, pokoju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obrazów sakralnych. Wybierz obraz religijny, który dotknie serca i poprowadzi do modlitwy.

02856

Opis

CZAS REALIZACJI
Obrazy, plakaty wysyłamy w 7 dni roboczych. W okresie świątecznym czas może zostać wydłużony.
Rodzaj produktu
• Obraz na płótnie bawełnianym canvas najwyższej jakości o wysokiej gramaturze 360 g/m2 z satynowym połyskiem. Płótno naciągnięte jest na sosnową ramę. W dużych rozmiarach jest dodatkowa poprzeczka. Boki są starannie zadrukowane. Nie wymaga oprawy.

Inni kupili również

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password