Obrazy religijne - Obraz na płótnie - El Greco - Uczta w domu Szymona

Obraz na płótnie - El Greco - Uczta w domu Szymona

129,00 zł
Brutto 5 dni od momentu opłacenia

 Dominikos Theotokopulos zwany El Greco, obraz religijny Uczta w domu Szymona.

Obraz drukujemy tuszami ekologicznymi, lateksowymi, płótno włoskie ze wzorem naciągamy na solidne krosno, serdecznie polecamy.

Wybierz rodzaj produktu
Wybierz rozmiar
Ilość

  Obrazy: ekologiczne tusze lateksowe, markowe bawełniane płótno renomowany holenderski producent

Piękny satynowy połysk płótna o gramaturze 380 g. Obrazy i plakaty w ramie są gotowe do powieszenia

  Plakaty są drukowane w jakości GICLEE: rozdzielczość 2400dpi 12 tuszy pigmentowych dających idealne

odwzorowanie koloru o trwałości do 200 lat. Standard GICLEE jest standardem dla muzeów i galerii.

  Realizacja: 7 dni roboczych

Wysyłka za granicę jest możliwa do wybranych krajów UE. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

  Kontakt: e-mail renata.bulkszas@gmail.com, tel. 510 203 579

Zamówienia można składać także telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości, pytań.

Faryzeusz Szymon zaprosił Jezusa do swojego domu. Tam do Zbawiciela podeszła kobieta, o której wiedziano, że prowadzi grzeszne życie. „Przyniosła flakonik alabastrowy olejku i stanąwszy z tyłu u nóg Jego, płacząc, zaczęła oblewać Jego nogi i włosami swej głowy je wycierać” (Łk 7,37-38).

Gospodarz nie krył zgorszenia, że jego gość nie odtrącił jawnogrzesznicy. Jezus mu odpowiedział: „Widzisz tę kobietę? Wszedłem do twego domu, a nie podałeś Mi wody do nóg; ona zaś łzami oblała Mi stopy i swymi włosami je otarła. Nie dałeś Mi pocałunku; a ona, odkąd wszedłem, nie przestaje całować nóg moich. Głowy nie namaściłeś Mi oliwą; ona zaś olejkiem namaściła moje nogi.

Dlatego powiadam ci: Odpuszczone są jej liczne grzechy, ponieważ bardzo umiłowała. A ten, komu mało się odpuszcza, mało miłuje” (Łk 7,44-47). El Greco namalował tę scenę w taki sposób, że patrzymy na nią oczami faryzeusza. Na pierwszym planie widzimy bowiem Szymona i jego małżonkę. Siedzą odwróceni do nas plecami i wymieniają spojrzenia oraz gesty pełne oburzenia na postępowanie Chrystusa. Zbawiciel siedzi w tle pomiędzy nimi, a nawrócona grzesznica, stojąc za Jego plecami, polewa Mu głowę olejkiem. Dwunastu apostołów uzupełnia grono biesiadników.

Spoglądamy na Jezusa i grzeszną kobietę zza pleców faryzeusza i jego żony. Może podzielilibyśmy ich oburzenie, gdybyśmy – tak jak oni – nie wiedzieli, kim jest Chrystus. My jednak wiemy i podziwiamy Boże miłosierdzie. Czy jednak w życiu nie popełniamy czasami takiego jak Szymon błędu? – zdaje się pytać El Greco. Przy tworzeniu obrazu artyście pomagał jego syn Jorge Manuel Theotokopulos, który również był malarzem.

(za: Leszek Śliwa, Gość Niedzielny Nr 23/2010)

03043
2094-04-18

Opis

CZAS REALIZACJI
Obrazy, plakaty wysyłamy w 7 dni roboczych. W okresie świątecznym czas może zostać wydłużony.
Rodzaj produktu
• Obraz na płótnie bawełnianym canvas najwyższej jakości o wysokiej gramaturze 360 g/m2 z satynowym połyskiem. Płótno naciągnięte jest na sosnową ramę. W dużych rozmiarach jest dodatkowa poprzeczka. Boki są starannie zadrukowane. Nie wymaga oprawy.

Inni kupili również

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password