Obrazy religijne - Obraz na ścianę - Matka Boża Pompejańska

Obraz na ścianę - Matka Boża Pompejańska

129,00 zł
Brutto 5 dni od momentu opłacenia

Historia obrazu Matki Bożej Pompejańskiej

Bartolo Longo poszukiwał obrazu Matki Bożej Różańcowej do kościoła w Pompejach. Dowiedział się od przyjaciela, dominikanina Alberto Radente, o obrazie, który niegdyś Alberto znalazł w sklepie z rupieciami i kupił za równowartość jednego dolara. Bartolo udał się do klasztoru, w którym wówczas przechowywany był obraz. Po obejrzeniu egzemplarza Bartolo był bardzo zniesmaczony – obraz był podziurawiony, brakowało mu też walorów artystycznych. Wizerunki postaci przedstawione na malowidle, łącznie z Maryją, miały, zdaniem Bartola, pospolite, wieśniackie twarze. Do przyjęcia obrazu namówiła go matka Concetta z klasztoru, mówiąc: „Weź go; zobaczysz, że Matka Boża użyje tego obrazu, by zdziałać mnóstwo cudów”. Obraz Matki Bożej Różańcowej przyjechał do Pompejów 13 listopada 1875 r. Obraz poddawany był trzykrotnie renowacji.

O cudach związanych z obrazem Matki Bożej Pompejańskiej możesz przeczytać tutaj: pompejanska.pl

Co roku w dniu 13 listopada obchodzone jest uroczyste święto na cześć Matki Bożej Pompejańskiej.

Obraz przedstawia Matkę Bożą siedzącą na tronie z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pozostałe dwie postaci to św. Dominik, któremu Jezus wręcza różaniec oraz św. Katarzyna, która otrzymuje różaniec od Maryi. Wokół głowy Matki Bożej znajduje się korona z 12 gwiazd. Cudowny obraz znajduje się w głównym ołtarzu Bazyliki Matki Bożej Różańcowej w Pompejach

Wybierz rodzaj produktu
Wybierz rozmiar
Ilość

  Obrazy: ekologiczne tusze lateksowe, markowe bawełniane płótno renomowany holenderski producent

Piękny satynowy połysk płótna o gramaturze 380 g. Obrazy i plakaty w ramie są gotowe do powieszenia

  Plakaty są drukowane w jakości GICLEE: rozdzielczość 2400dpi 12 tuszy pigmentowych dających idealne

odwzorowanie koloru o trwałości do 200 lat. Standard GICLEE jest standardem dla muzeów i galerii.

  Realizacja: 7 dni roboczych

Wysyłka za granicę jest możliwa do wybranych krajów UE. W razie wątpliwości proszę o kontakt.

  Kontakt: e-mail renata.bulkszas@gmail.com, tel. 510 203 579

Zamówienia można składać także telefonicznie. Zapraszamy do kontaktu w przypadku wątpliwości, pytań.

Obrazy religijne, sakralne odpowiadają na potrzeby serc, dusz tęskniących za Bogiem, szukających łaski, ukojenia, pokoju. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obrazów sakralnych. Wybierz obraz religijny, który dotknie serca i poprowadzi do modlitwy.

Cudowny obraz Matki Bożej znajduje się w głównym ołtarzu tego artystycznie ozdobionego kościoła. Umieszczony w złotej ramie kolorowy wizerunek przedstawia siedzącą na tronie Madonnę. Na jej kolanach spoczywa Dzieciątko Jezus trzymające w rączkach różaniec św. Dominika, podczas gdy Maryja trzyma różaniec św. Katarzyny z Sieny. Kiedyś papież Leon XIII powiedział: Bóg dał nam ten wizerunek, byśmy za jego pośrednictwem zyskali łaski, które poruszą cały świat. Ten niegdyś tak źle potraktowany obraz, zakupiony za równowartość dolara, który przybył w opłakany sposób do Pompei, dziś ozdobiony jest diamentami i perłami, które podarowali Maryi Jej wdzięczni czciciele. Obietnica Matki Bożej, że ten kto propaguje Jej różaniec, zostanie zbawiony, spełniła się, gdy papież Jan Paweł II potwierdził zbawienie duszy Bartolo Longo ceremonią beatyfikacji w dniu 26 października 1980 roku.

02690
2033-01-30

Opis

CZAS REALIZACJI
Obrazy, plakaty wysyłamy w 7 dni roboczych. W okresie świątecznym czas może zostać wydłużony.
Rodzaj produktu
• Obraz na płótnie bawełnianym canvas najwyższej jakości o wysokiej gramaturze 360 g/m2 z satynowym połyskiem. Płótno naciągnięte jest na sosnową ramę. W dużych rozmiarach jest dodatkowa poprzeczka. Boki są starannie zadrukowane. Nie wymaga oprawy.

Inni kupili również

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password