Styl art deco • obrazy art deco • grafikiobrazy.pl

Styl art deco

Sklep grafikiobrazy.pl oferuje obrazy artystki Renaty Bułkszas Nowak, pasujące do wnętrza w stylu  art déco. Nawiązują do piękna i funkcjonalności stylu. Są ważnym wizualnym elementem wystroju. Przyciągają uwagę unikatową formą, interesującą stylizacją. Miłośnicy malarstwa realistycznego znajdą piękne studia postaci kobiecych, portrety, martwe natury. Szukający obrazów zdecydowanie nowoczesnych wybiorą propozycje syntetyczne, często oparte na geometrii. W ofercie są grafiki z motywami natury, dekoracyjne pejzaże. Wzory drukujemy na płótnie a na życzenie mogą być naniesione na inne podłoże, papier czy szkło. Nasze propozycje są przyjemne w odbiorze. Nawet dla osób niezorientowanych w trendach i stylach jawić się będą jako dzieła niebanalne.

Styl art déco - początki stylu

Styl art déco z pierwszej połowy XX wieku wciąż zachwyca i jest modny. Zrodził się we Francji w dwudziestoleciu międzywojennym. Rozwijający się przemysł sprawił, że meble i dodatki przestały być już tylko dziełem rzemieślników i rozpoczęła się masowa produkcja. Nie obniżyło to cen. Twórcom stylu zależało na najwyższej jakości, rzadkich surowcach. Sięgali po egzotyczne drewno, kość słoniową, masę perłową czy złoto. Piękne przedmioty musiały być funkcjonalne. Zamiłowanie do uporządkowanej przestrzeni zaowocowało geometrią we wnętrzu. Powszechnie w wystroju pojawiały się pasy, koła, symetryczne kształty. Pogłębiał to kontrast w zestawieniach i wyrazista kolorystyka, oparta na bieli, czerni i złocie. Czarno białe posadzki, proste podziały i geometryczne dekory na ścianach zagościły na dobre. Dekoracje podkreślały wyrafinowanie i elegancję stylu. Tematyka zaczerpnięta z życia przybliżała sztukę do człowieka.

Wnętrze w stylu art déco

Aranżując obecnie wnętrze w stylu art déco  warto postawić na jakość. Wszystkie elementy wystroju, zaczynając od ścian i podług powinny być wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły. Ważny jest materiał, wykonawca i dobry plan. Nie jest to tani wystrój! Najlepiej by pojawiły się oryginalne, drogie antyki sprzed wojny ale w idealnym stanie. Nie sprawdzą się meble ze strychu od babci, nawet jeżeli je wystylizujemy. Ten pomysł można wykorzystać we wnętrzu shabby chic. Apartamenty art déco wymagają zdecydowanie ekskluzywnego charakteru mebli, szlachetnych fornirów i zachwycających inkrustacji. Można obecnie zakupić takie wspaniałe okazy. Nie muszą mieć starej metryki. Wiele firm produkuje takie wyrafinowane wzory. Trzeba je tylko umiejętnie zestawić. Jeżeli zależy nam na podkreśleniu, że wystrój zakotwiczony jest w latach dwudziestych, warto dodać kilka małych przedmiotów z tego czasu lub powiesić na ścianach obrazy, które podkreślą styl. Bez tego apartament będzie bardziej w stylu nowojorskim niż art déco. Do wnętrza w stylu art déco możemy dodać obrazy na płótnie w różnej tematyce. Ważne by pasowały do całości i mówiły o dobrym guście mieszkańców.

Dekoracyjne obrazy art déco

Styl art déco obecny jest nie tylko jako styl w architekturze i wnętrzach. Występuje w malarstwie, wzornictwie przemysłowym i użytkowym, w przedmiotach codziennego użytku. Sztuka tego nurtu, od początku, czerpała inspiracje ze świata codziennego, kultury społecznej, przemysłowej. Miała być blisko ludzi, być czytelna, pozbawiona zawiłości ideologicznych, otoczki interpretacyjnej. Stąd sztuka art déco charakteryzuje się jasnym przekazem i często syntetycznym ujęciem formy. Kojarzona jest z obrazami przedstawiającymi sceny z dancingów, sylwetkami kobiecymi, grafikami nowoczesnych samochodów czy samolotów, obrazami z kwiatami i naturą. Jedne są zdecydowanie realistyczne inne sięgają do secesji swoją dekoracyjnością, operują linia falistą, stylizowaną plamą i formą. Znane są prace celowo geometryzujące, nawiązujące do kubizmu. Podziały i uproszczenia nadają motywom ciekawego charakteru. Obrazy art déco najczęściej mają żywą, jasną kolorystykę ale nie jest to zasadą. Dekoracyjne są bowiem motywy wydobywające się z ciemnego tła.

Jest 82 produktów.

Pokazano 1-15 z 82 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password