Styl marynistyczny • obrazy marynistyczne nowoczesne

Styl marynistyczny

Styl marynistyczny jest obecny we wnętrzarstwie i w ubiorze. Początki stylu związane są z modą i królową Wiktorią, która na wycieczkę statkiem ubrała czteroletniego księcia Edwarda w marynarski mundurek. Stylizacja się przyjęła, i w latach 20. i 30. dzieci i osoby dorosłe spacerowały po plaży w ubraniach z marynarską stylizacją. Nadmorski styl wkrótce pojawił się we wnętrzach. Przetarte drewniane płótna, wyblakłe od słońca i wiatru tkaniny, leżaki, bibeloty obecne w domkach na plaży zaczęto przenosić do domów w mieście.

Wnętrze w stylu marynistycznym buduje głównie kolor, sugestywne zestawienie i odpowiednia dekoracja. Dominuje śnieżna biel w połączeniu z różnymi odcieniami niebieskiego - od mocnego granatu, petrolu, przez błękit, po delikatny turkus. Barwy mogą być nasycone ale lepiej są widziane "sprane", jak po kilku praniach i wypalone słońcem. Ważnym kolorem jest piaskowa żółć, zieleń jak na wodorostach i brąz nawiązujący do drewna. Mocnym akcentem jest czerwień nawiązująca do raf koralowych. Podstawowym motywem są marynarskie pasy

Osoby zafascynowane morzem sięgają przy urządzaniu mieszkania, apartamentu po styl marynistyczny. Najlepiej prezentuje się gdy dom jest w nadmorskiej okolicy. Wówczas aranżacja wygląda naturalnie. Dekoracje do wnętrza marynistycznego bazują na skojarzeniach, stąd liczne muszle na półkach, suszone wodorosty w kompozycjach i obrazy z motywem wody, morza. Te ostatnie cieszą się największą popularnością. Polecamy obrazy z zachodem słońca i widokiem spokojnego morza. Pozwolą się zrelaksować i nabrać dystansu.

Jest 37 produktów.

Pokazano 1-15 z 37 pozycji

Aktywne filtry

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Lub Reset password